مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 • info@mehrparvar.com
 • 021-44442410
همدم ارزان قیمت برای سالمندان | مرکز پارسیان مهرپرور

پرستار سالمند ارزان قیمت : 6 راهکار طلایی استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت در منزل

پرستار سالمند ارزان قیمت

‘گاهی خانواده ها به دلیل هزینه های پرستار خصوصی سالمند در منزل از استفاده این خدمت چشم پوشی می کنند. متأسفانه خدمات پرستاری در منزل توسط بیمه ها غیر قابل پرداخت می باشد. برخی از بیمه ها که در قرارداد های خود این خدمت را پوشش می دهند نیز تنها بخشی از این مبالغ را پرداخت می کند که اولویت نیز با بخش مراقبت های تخصصی تر می باشد و برخی مراقبت های روتین و غیر تخصصی شامل رسیدگی به امور منزل سالمند، کمک به استحمام سالمند، انجام آشپزی برای سالمند اغلب از جیب پرداخت می شود. هدف مرکز مهرپرور در این شرایط اقتصادی دشوار ارائه روش هایی برای استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت می باشد.

به موارد زیر برای بررسی این نگارش توجه کنید :

 • روش های استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت
 • چگونگی استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت

روش های استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت :

روش های بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از آنها در هزینه های خدمات مراقبتی در منزل صرفه جویی کرد. اما برای این کار در ابتدا باید عواملی که در تعیین هزینه ها موثراند را شناسایی و با استفاده از مشاوره های کارشناسان مجرب مراکز خدمات پرستاری ، مناسب ترین راه کار برای کاهش هزینه را در نظر بگیریم ، در ادامه برخی روش های استخدام پرستار ارزان برای سالمندان را معرفی می کنیم.پرستار ارزان برای سالمند | مرکز پارسیان مهرپرور

 1. در صورتی که برایتان ممکن است از خدمات ۲۴ ساعته استفاده نکنید.
 2. در صورت حجم بالای کار از پرستاری ۲ شیفته استفاده کنید.
 3.  از پرستار سالمند در نزدیکی محل خود استفاده نمایید.

۱- عدم استفاده از پرستاری ۲۴ ساعته

قبل از استخدام پرستار سالمند در مورد مقطع زمانی تصمیم گیری کنید. در صورت انتخاب مقطع زمانی درست، می توانید پرستار سالمند ارزان قیمت تری استخدام کنید. ممکن است خدمت مورد نیاز شما توسط پرستار روزانه به مدت ۸ ساعت قابل تأمین باشد. استخدام پرستار سالمند در منزل نسبت به خانه سالمندان ارزان قیمت رسیدگی های بیشتری برای سالمند شما دارد.

مقاطع زمانی حضور پرستار در منزل

 • مراقبت از سالمندان در منزل برای ۴ روز در هفته و روزانه به مدت ۱۰ ساعت
 • مراقبت از سالمندان در منزل برای ۵ روز در هفته و روزانه به مدت ۸ ساعت
 • مراقبت از سالمندان در منزل برای ۶ روز در هفته و روزانه به مدت ۷ ساعت
 • مراقبت از سالمندان در منزل برای ۷ روز در هفته و روزانه به مدت ۶ ساعت

پرستار برای سالمند در خانه | مرکز پارسیان مهرپرور

۲- استفاده از مراقبت ۲ شیفته

برای استفاده از مراقبت ۲ شیفته ، از مراکز پرستاری در ۲ شیفت نیرو بگیرید. وضعیت سالمند را به مراکز پرستاری اطلاع دهید. یک پرستار که ۲ تا ۴ ساعت صبح برای مراقبت شخصی و آماده کردن وعده های غذایی اقدام کند. یک پرستار که ۲ تا ۴ ساعت برای تمرینات، پیاده روی و مراقبت در زمان خواب کمک کند. استفاده از مراقبت ۲ شیفته و هر کدام ۴ ساعت در روز می تواند کل مدت خدمت را به ۸ ساعت برساند. در صورتی که سالمند شما در شب تنها ماندن مشکلی ندارد کلیه این خدمت را در طول روز استفاده کنید. اگر سالمند برای خوابیدن در شب نیاز به مراقبت دارد شیفت دوم را در بعد از ظهر استفاده کنید. اولویت شیفت ها در زمان هایی است که سالمند کمک بیشتری احتیاج دارد.

۳- استخدام پرستار سالمند در نزدیکی محل سکونت سالمند

مراکز خدمات پرستاری گزینه مناسبی برای استخدام پرستار سالمند می باشند. استخدام پرستار توسط خودتان ممکن است ارزانتر از استخدام مراقبین مراکز باشد. اگر خودتان اقدام به پذیرش پرستار سالمند ارزان قیمت کردید در قالب یک قرارداد حقوقی به آن قوام ببخشید. مزیت استخدام پرستار سالمند در منزل از مراکز خدمات پرستاری این است که مراکز هر زمان که ضرورت داشته باشد نیروی جایگزین اعزام می کنند. مراکز مراقبتی با اعزام نیروی بیشتر به  شما حق انتخاب می دهند. مراکز به خاطر تعدد نیروها، قادرند نیرو در نزدیکی منزل شما اعزام کنند.

چگونگی استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت

 شرایط جسمی سالمند و مراقبت های مورد نیاز او  دستمزد پرستار سالمند در منزل را مشخص می کند. در صورتی که سالمند شما سالم است و احتیاج به مراقبت های پزشکی ندارد همدم سالمند برای او مناسبتر است. همدم سالمند حقوق کمتری نسبت به مراقب و پرستار سالمند دریافت می کند. اگر سالمند شما کمی رسیدگی های پزشکی می خواهد یک مراقب استخدام کنید. مراقب سالمند دانش بیشتری در ارتباط با بیماری های سالمند دارد. افراد زیادی سالهاست که به مراقبت از سالمندان در منزل یا در سرای سالمندان پرداخته اند. مراقب سالمند می تواند وضعیت جسمی سالمند را هر روزه بررسی کند. و علائم بیماری ها را می شناسد و می تواند از پیشرفت بیماری های دیگر در سالمندان پیشگیری کند. در صورتی که وضعیت پزشکی سالمند شما مناسب است می یک همدم سالمند ارزان قیمت استخدام نمایید.

۱- انتخاب پرستار سالمند ارزان قیمت از نزدیکان خود

در بین خویشان خود به دنبال فردی مناسب برای مراقبت از سالمند باشید. این فرد باید توانایی نگهداری از سالمند شما را داشته باشد. به او با توجه به شرایط خود پیشنهاد دستمزد بدهید. انتخاب نگهدار سالمند از افرادی که می شناسید، نگرانی های شما را کم می کند.

۲- شرح وظایف مراقب سالمند را کاهش دهید

وظایف و مسئولیت های مراقب سالمند رسیدگی به امور بهداشتی و درمانی سالمند می باشد. اگر علاوه بر این مسئولیت ها شرح وظیفه دیگری از جمله نظافت منزل و یا آشپزی و امور منزل و خرید برای منزل را به عهده ی مراقب  سالمند بگذارید، حقوق مراقب سالمند افزایش پیدا می کند.

۳- مراقب سالمند به صورت مقطعی

اگر شما برای مواقعی خاص مانند کمک به استحمام سالمند به مراقب احتیاج دارید  و در زمان های دیگر از روز خودتان از پس مراقبت از سالمند بر می آیید می توانید یک مراقب سالمند فقط برای انجام امور خاص سالمند استخدام کنید  موسسه های نگهداری از سالمند برای شما یک نگهدار بصورت مقطعی یا پاره وقت  اعزام می کنند که هزینه ی آن کمتر از استخدام مراقب سالمند بصورت تمام وقت خواهد شد.

خلاصه مطلب استخدام پرستار ارزان قیمت

افراد به دلیل هزینه بالای استخدام نگهدار سالمند در منزل ، سالمند خود به سرای سالمندان می سپارند. سرای سالمندان ارزان قیمت به اجبار اولویت آنها می باشد. در نظر داشته باشد که صرفا دریافت خدمات پرستاری مقرون به صرفه و ارزان را مد نظر قرار ندهید. تخصص مراقب و پرستار سالمند و تجربه کاری آنها مهم ترین ملاک برای انتخاب یک مراقب یا پرستار سالمند در منزل است. همچنین برقراری رابطه موثر با سالمند و قابل اعتماد بودن آن ها از جمله فاکتورهایی هستند که باید در زمان استخدام به آن ها توجه کنید. حقوق مکفی برای پرستار و مراقب سالمند باعث خواهد شد که رضایت شغلی مراقبین نیز افزایش پیدا کند و خانواده نیز چالش کمتری برای جست و جوی مجدد و تطابق با فرد جدید داشته باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان برای استخدام پرستار سالمند کلیک کنید.