مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

  • info@mehrparvar.com
  • 021-44442410

افزایش علائم ویروس کرونا در کودکان

هشدار در انگلیس : افزایش نشانه های کرونا در کودکان

 

پزشکان خدمات بهداشت ملی انگلیس (ان.اچ.اس) هشدار دادند، تعداد کودکان پذیرفته شده در بخش مراقبت‌های ویژه به دلیل علائم التهاب ناشی از ویروس کرونا افزایش زیادی یافته است.

 

روزنامه دیلی میل انگلیس روز دوشنبه گزارش داد، مقام‌های بهداشتی این کشور در پیامی به پزشکان عمومی هشدار دادند نگرانی‌های فزاینده‌ای درباره پدیدار شدن سندرم التهامی مرتبط با کووید-۱۹ در بین کودکان در بریتانیا بروز کرده است.

 

بر این اساس، به نظر می رسد در سه هفته گذشته تعداد کودکان در همه رده های سنی که وضعیت التهابی در آنها مشاهده شده است و به مراقبت ویژه نیاز دارند در لندن و دیگر مناطق بریتانیا افزایش یافته است.

 

از زمان آغاز همه گیری کرونا، کودکان در معرض خبر جدی کووید-۱۹ نبودند و تعداد کمی از آنها با ابتلا به کرونا تشخیص داده شدند و حتی آمار مرگ در بین آنها بسیار اندک بوده است.

 

مقاومت ظاهری جوانان در برابر این ویروس هفته‌ها پزشکان را گیج کرده است زیرا آنها بسیار در انتقال بیماری‌های مسری همچون آنفولانزا نقش دارند. کودکانی که با شرایط جدید رویت شده‌اند، عموما از دل درد و علائم دستگاه گوارش از جمله حالت تهوع و اسهال رنج می برند.

 

پزشکان وضعیت کودکان بستری شده را با سندرم شوک سمی و بیماری کاوازاکی مقایسه کرده اند که می توانند در کنار هم باعث التهاب شدید داخلی، تب و مشکلات تنفسی شود که همگی از نشانه‌های کووید-۱۹ است. اما آزمایش کرونای بسیاری از کودکانی که چنین علائمی را بروز داده اند منفی بوده که روند تشخیص را پیچیده و دشوارتر کرده است.

 

در پیام هشدار پزشکان انگلیسی از پزشکان عمومی درخواست شده کودکانی را که در آنها علائمی همچون درد شکمی مشاهده می شود به عنوان یک مورد اورژانسی به بیمارستان ارجاع دهند.

دیدگاه خود را بنویسید