مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

  • info@mehrparvar.com
  • 021-44442410

تغذیه و ورزش در سالمندان مبتلا به دیابت – استخدام مراقب جهت سالمند مبتلا به دیابت – بخش ۲

تغذیه و ورزش در سالمندان مبتلا به دیابت – استخدام مراقب برای سالمند مبتلا به دیابت – بخش ۲

در این مقاله به بررسی تغذیه و ورزش در سالمندان مبتلا به دیابت – استخدام مراقب برای سالمند مبتلا به دیابت – بخش ۲  می پردازیم.
لزوم استفاده از سیر و پیاز در رژیم سالمندان
اگر سالمندی  مشکل گوارشی نداشته باشد از جمله مواد غذایی که می تواند از نظر کنترل بیماری دیابت مورد استفاده قرار بگیرد سیر و پیاز می باشد و خام و پخته آنها تفاوت زیادی ندارد. عملکرد پیاز به صورتتأثیر بر سوخت و ساز گلوکز در کبد و یا افزایش سطح انسولین و یا بالاخره افزایش اثر کیفی انسولین برای کاهش قند خون مفید باشد.
کباب کردن ، بخار پز کردن و روش های پخت سریع را بر سرخ کردن در روغن ارجحیت بدهید. آب گوشت را بعد از پخت ، سرد کنید و چربی سطح آنها را بگیرید و سپس برای مصرف به سالمند بدهید. کلم بروکلی از سبزی های بسیار مفید است که منبع غنی کروم است و به تنظیم قند خون سالمندان  در محدوده مطلوب بسیار کمک می کند ، جو نیز از نظر کروم غنی است. از دیگر مواد غذایی حاوی کروم می توان به مغزها ، قارچ خوراکی ، سبوس غلات ، ریواس و مخمر اشاره کرد.لبنیات مصرفی سالمند باید از نوع کم چرب باشد. ماست و شیر پرچرب، خامه و پنیرهای پرچرب ( گودا، پیتزا و… ) سرشیر و کره را از رژیم غذایی سالمندان حذف کنید.
آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین های  E،C  و بتا کاروتن از مواد بسیار مهم برای حفاظت از سلول های بتا ( سلول های تولید کننده انسولین ) هستند ، بنابراین از منابع حاوی این ویتامین ها برای سالمند استفاده کنید. ویتامینC  در سبزیجات و میوه های تازه و بیشتر در مرکبات ( پرتقال ، گریپ فروت ، انواع لیمو و نارنگی ، کیوی ، انواع توت، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای ، هندوانه ، طالبی ، توت فرنگی ، سیب زمینی و سبزیجات برگ سبز موجود است. بهترین منبع ویتامین E آجیل و روغن های گیاهی مثل : روغن جوانه گندم ، آفتابگردان ، بادام ، گردو ، فندق ، ذرت و زیتون است. بتا کاروتن ( پیش ساز ویتامین A ) در میوه های رنگی به خصوص زرد و نارنجی و سبزی های سبز تیره وجود دارد؛ اسفناج ، کدو حلوائیی ، طالبی ، زرد آلو ، کلم بروکلی ، و گیپ فروت قرمز از آن جمله اند.
پس میوه ها و سبزی های خام ( اگر سالمند مشکل گوارشی ندارد ) بهتر از انواع پخته آنها و انواع پخته بهتر از انواع منجمد و بخارپزی که بخار آن خارج می شود یا آب آن دور ریخته می شود، است. خوردن میوه ها با پوست باعث افزایش تدریجی قند خون سالمند می شود. جالب است بدانید که بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی در لایه های نزدیک به پوست میوه ها قرار دارد، پس میوه هایی را که می شود با پوست خورد ، سالمندان با پوست میل کنند و از مصرف میوه های بسیار شیرین پرهیز و یا بسیار کم میل کنند؛ مثل موز ، انجیر ، خربزه ، انگور و انبه .
غذایی که آهسته تر هضم می شود ، قند را آهسته تر وارد خون می کند و آن را خیلی  افزایش نمی دهد . غذایی که به صورت قطعات بزرگتر باشد، خیلی آهسته تر از غذاهای نرم ( پوره شده ) هضم می شوند . در سالمندان ، غذای پخته سریع تر از غذای خام هضم می شود. مصرف سفیده تخم مرغ برای سالمند به شرط آنکه کاملاً پخته باشد اشکالی ندارد. با توجه به تأکید فراوان در مورد کاهش مصرف نمک بویژه در سالمندان ، توصیه می شود نمکدان را سر سفره نیاورید. بر چسب ماده غذایی را از نظر مقدار نمک بخوانید و برای طعم دهی به غذا ها از چاشنی های سالم استفاده کنید. پنیرها را در آب بگذارید و مصرف مواد غذایی فرآوری شده نظیر سوسیس و کالباس را برای سالمند بسیار محدود یا حذف کنید.

 

                                 تغذیه و ورزش در سالمندان مبتلا به دیابت – استخدام مراقب برای سالمند مبتلا به دیابت – بخش ۲
فعالیت های ورزشی بدون تحمل وزن بدن مانند دوچرخه سواری ، شناکردن ، و قایق سواری برای سالمندان مبتلا به دیابت مفید تشخیص داده شده است.
– خوردن ماهی ممکن است احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم را در سالمندان ۵۰ درصد کاهش دهد.
 – سایر سبزی های مفید برای سالمند ، شامل : مرزه ، کلم ، کدو سبز ، شلغم خام و تره است.
– سویا ماده غذایی مفید و موثری است که علاوه بر قند خون ، بر چربی های خون سالمند هم اثر شگفت انگیزی دارد ، پس از مصرف آن برای سالمند ان غافل نشوید.
– در حبوبات ، مصرف عدس را برای سالمندان توصیه می کنیم ، ولی در مصرف لوبیا بهتر است که جانب احتیاط رعایت شود.
– مصرف سیب زمینی ، هویج ، آردهای سفید و جوانه گندم آرد شده برای سالمند مبتلا به دیابت ممنوع می باشد، به خصوص سیب زمینی که ضریب گلیسمی ( سرعت ورود قند به خون ) بالایی داشته و به سرعت قند خون سالمند را افزایش می دهد.
– تا جایی که ممکن است از مصرف کربوهیدرات های ساده مانند : قند ، شکر ، شیرینی ، مربا ، آرد سفید ، ژله ، آب نبات و… ) برای سالمند مبتلا به دیابت پرهیز کنید.
– بهترین شکل مصرف نان برای سالمند ، استفاده از نان سبوس دار است و بهترین گزینه استفاده از نان سنگک و نان جو است.
از مصرف چربی زیاد برای سالمند باید پرهیز کرد ، زیرا چربی زیاد ، سرعت سقوط بدن سالمند به طرف بیماری دیابت را تسریع می کند، به خصوص چربی های اشباع شده ( جامد ) که بر توانایی تأثیر انسولین بر متابولیسم قند تأثیر منفی می گذارد. بنابراین توصیه به شما  این است که چربی های قابل رویت گوشت ها و پوست مرغ را برای سالمندان حتماً جدا کنید و مصرف سینه مرغ را برای سالمند مبتلا به دیابت به ران مرغ و سایر قسمت ها ارجحیت دهید.
استفاده از فیبرهای محلول ، زمان لازم برای جذب قند خون را در سالمند افزایش می دهد و از افزایش ناگهانی قند خون پس از مصرف وعده غذایی در سالمند مبتلا به دیابت جلوگیری می کند. پس مصرف یک عدد سیب با پوست ، حبوبات و سبزی های سرشار از فیبر برای سالمند در کنترل قند خون کمک بزرگی می کند. منابع غنی از فیبر محلول عبارتند از: سیب ، مرکبات مثل پرتقال؛ لیمو و گریپ فروت ، توت فرنگی و غلات سبوس دار.
مهمترین نکته در مورد سالمندان مبتلا به دیابت نوع اول این است که باید یک میان وعده در پیک ( اوج ) اثر انسولین مصرف کنند ، زیرا به فاصله ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بعد از مصرف انسولین ، قند خون سالمند افت خواهد کرد که با علامت ضعف خود را نشان می دهد. از این رو مصرف یک میان وعده مثل نان و پنیر ، یک لیوان شیر یا یک عدد میوه را برای سالمند مبتلا به دیابت توصیه می کنیم. اکثر کارشناسان تغذیه ، برای بیماران سالمند به دیابت ، رژیمی را توصیه می کنند که برای پیشگیری از بیماری های قلب و عروق هم کارآمد است و در آن چربی به خصوص چربی حیوانی خیلی محدود می شود و مقدار مواد کربوهیدراتی نیز کم است، ولی مواد غذایی سرشار از فیبر مثل حبوبات و سبزیجات ، دانه های غلات کامل ( سبوس دار) و مغزها در این رژیم برای سالمندان دیابتی وجود دارد.
در نهایت متعادل نگه داشتن وزن ، نرمش و ورزش ( حداقل سه بار در هفته ) به موازات اجرای رژیم غذایی مناسب و توجه خاص به پیاده روی روزانه برای تأمین سلامتی و آرامش اعصاب سالمند مبتلا به دیابت بسیار توصیه می شود.
مصرف میوه در سالمندان دیابتی چقدر باید باشد؟
 به طور کلی هر سالمند باید ۵۰ تا ۶۰ درصد انرژی خود را از مواد کربوهیدراتی ( مواد قندی و نشاسته ) تأمین کند. سالمندان مبتلا به دیابت هم مانند سایر افراد باید کالری مورد نیاز خود را از کربوهیدرات ها تأمین کنند و به دلیل اینکه قندهای ساده مثل قند ، شکر ، عسل ، مربا ، نوشابه ، و… حتی الامکان از رژیم غذایی این افراد حذف می شود . این انرژی باید از طریق موادی مثل نان ، برنج ، ماکارونی و میوه ها تأمین شود . از سوی دیگر میوه ها به دلیل دارا بودن ویتامین هایی مثل ویتامین C  و ویتامین A ، فیبر ، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات آنتوسیانین نقش مهمی در سلامت سالمندان بویژه مبتلایان به دیابت دارند و از رژیم غذایی قابل حذف نیستند. در واقع میوه ها در تغذیه سالمندان دیابتی جایگاه ویژه ای دارند.

 

بخش اول این مقاله در لینک زیر :

http://mehrparvar.com/nutrition-and-exercise-in-diabetic-patients-employment-of-diabetic-elderly-part-1/

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

دیدگاه در"تغذیه و ورزش در سالمندان مبتلا به دیابت – استخدام مراقب جهت سالمند مبتلا به دیابت – بخش ۲"

  1. […] مزمن، مانند اختلالات کلیوی، بیماری های مربوط به ریه و دیابت، شانس بالای ابتلا به ذات الریه، به ویژه از گونه های […]

دیدگاه خود را بنویسید