مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 • info@mehrparvar.com
 • 021-44442410
پرستار کودک در منزل تهران | خدمات پرستاری در منزل نهران

پرستار کودک در منزل تهران : ویژگی پرستار کودک خوب (+ حقوق پرستار کودک در منزل تهران )

پرستار کودک در منزل تهران

در شرایط فعلی کشور تعداد مادران شاغل در تهران افزایش پیدا کرده است. آمارها نشان داده درخواست پرستار کودک در منزل تهران افزایش یافته است. برای مراقبت و نگهداری از کودک در تهران ، تعداد مهدکودک ها افزایش پیدا کرده است. مادران ترجیح می دهند به جای گذاشتن فرزند خود در مهد، پرستار حرفه ای کودک در منزل استخدام کنند. مادران می توانند در زمان هایی که سرکار هستند از پرستار کودک بخواهند از فرزندشان روزانه در خانه مراقبت کند. البته همواره در مرکز مهرپرور درخواست پرستار کودک به صورت شبانه روزی نیز وجود دارد. حساسیت مراقبت از کودک در منزل بسیار بالاست و اهمیت دارد تا با ویژگی پرستار کودک خوب آشنا باشیم. رعایت نکردن اصول صحیح در زمان استخدام پرستار کودک  در تهران می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

ویژگی پرستار کودک خوب

فردی برای این کار مناسبتر است که عاشق کودک و نوزاد باشد. پرستار کودک خوب باید نگهداری از کودکان را دوست داشته باشد.  توانایی ارتباط خوب و مطمئن با والدین کودک را داشته باشد. به عنوان مثال پرستار نوزاد باید به موقع به نوزاد غذا بدهد. پوشکش را تعویض کند و به نوزاد کمک کند به میزان کافی بخوابد. مراقبت از کودک ۵ ساله نیازمند آن است که پرستار کودک درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، با کودک بازی کرده او را به گردش ببرد و آموزش هایی را نیز به کودک بدهد.

ویژگی اخلاقی مانند مهربانی، صبوری، حوصله و شوخ طبعی به موفقیت پرستار کودک کمک می کند. پرستار کودک  باید خلاق باشد تا بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای کودک تدارک ببیند. پرستار بچه الزاما نیاز به مدرک خاصی ندارد. نیاز به پرستار کودک در منزل تهران می تواند چند ساعت در روز یا ۲۴ ساعته باشد. ممکن است گاهی پرستار با افراد خانواده کودک زندگی کند. در ادامه در مورد وظایف پرستار کودک ، دانش و مهارت مورد نیاز او ، تحصیلات لازم و نحوه ورود پرستار کودک به این شغل، فرصت های شغلی پرستار کودک در منزل تهران و میزان درآمد پرستار کودک در منزل تهران می پردازیم.

شرح وظایف پرستار کودک چیست ؟

پرستار کودک وظیفه مراقبت از نوزاد و کودک را دارد و کارهای زیر را برای کودک و نوزاد انجام می دهد:

پرستار حرفه ای کودک در تهران | مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

پرستار کودک زمانی که از کودکان بزرگتر نگهداری می کند، باید به آنها مهارت های اجتماعی، خواندن و نوشتن را نیز آموزش دهد. همچنین باید آنها را برای گردش و تفریح بیرون ببرد. پرستار کودک گاهی به مادرانی که تازه زایمان کرده اند، در نگهداری نوزادشان تا مدتی کوتاه کمک می کند.

پرستار کودک خوب به چه مهارت هایی نیاز دارد :

 • انرژی و استقامت
 • پرستار کودک باید مسئولیت پذیر باشد
 • توانایی تطبیق با شرایط غیر قابل انتظار
 • آگاهی از سلامت، ایمنی و بهداشت مواد غذایی
 • پرستار کودک باید رویکرد خلاقانه همراه با قدرت تخیل خوب داشته باشد.
 • پرستار کودک باید علاقه به پیشرفت فردی و اجتماعی کودک داشته باشد.
 • پرستار کودک باید توانایی ایجاد ارتباط نزدیکی با پدر و مادر کودک را داشته باشد.
 • توانایی برنامه ریزی و سازماندهی فعالیت های مهیج و سرگرم کننده برای کودکان
 • پرستار کودک باید بتواند در شرایطی که فشار کاری زیادی دارد آرامش خود را حفظ کند.
 • ویژگی های اخلاقی صبر و تحمل و شوخ طبعی به موفقیت پرستار کودک کمک زیادی می کند.

پرستاری کودک در منزل تهران به چه مدرک تحصیلی نیاز دارد ؟

درخواست پرستار کودک در منزل تهران بیشتر تحت عنوان کودکیار صورت می گیرد. افرادی که علاقه مند ورود به این حرفه هستند بهتر است در رشته های همچون کودکیاری، پرستاری و روانشناسی به تحصیل بپردازند. در جوامع امروزی والدین و بسیاری از مراکز پرستاری در این زمینه داشتن دانش مرتبط را یک ملاک می دانند. البته نحوه ورود همه پرستاران در این حوزه شرایط تحصیلی نیست و بعضی والدین از موسسات پرستاری جهت استخدام علاقه و سوابق کاری یا تجربه پرستار کودک را کافی می دانند

فرصت های شغلی برای پرستاری کودک در تهران چگونه است ؟

پرستار کودک در منزل تهران در مراکز دولتی و خصوصی از جمله مهد کودک ها، پیش دبستانی ها، پرورشگاه ها و سایر مراکز مرتبط با کودکان استخدام می شود. پرستار بچه همچنین می تواند از کودک یا نوزاد در منزل مراقبت و نگهداری کند.  پرستاران کودک با برخی مشکلات در این حرفه روبرو هستند همچون عدم توجه کافی به نقش تأثیرگذار آنها و برخورد با آن ها همچون کارگران ، به همین دلیل گاهی وظایف دیگری در خانه غیر از نگهداری کودک از آن ها خواسته می شود که در واقع نباید در حوزه کاری آن ها باشد. در مورد فرصت های شغلی این حرفه در ایران آمار دقیق تری در دست نمی باشد اما با توجه به نرخ رو به رشد مادران شاغل در ایران بازار کار مناسبی برای شغل پرستار کودک پیش بینی می شود.

حقوق پرستار کودک در منزل تهران چقدر است؟

در ایران از میزان درآمد های این حرفه آمار دقیقی در دسترس نیست اما دستمزدهای پرستار کودک در منزل تهران با توجه به معیار هایی تعیین می شود که در زیر عنوان می کنیم:

 • میزان تحصیلات پرستار کودک
 • میزان ساعات کاری در طول روز
 • تجربه و سوابق کاری پرستار کودک
 • نوع نگهداری و شرح وظایف پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در تهران | مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

به مثال زیر توجه کنید :

اگر پرستار کودک علاوه بر وظیفه نگهداری از کودک باید آموزش هایی را به کودک بدهد همچون کاردستی، کمک به آموزش زبان ، کمک به امور درسی و … در این شرایط حقوق پرستار کودک با این شرح وظایف متمایز است با حقوق پرستار کودکی که وظیفه اش فقط نگهداری از کودک می باشد.

جدول حقوق ماهانه پرستار و مراقب کودک و نوزاد در منزل تهران سال 1401

نوع خدمات مورد نیاز کودک و یا نوزاد

 حقوق پایه ماهیانه پرستار روزانه کودک در تهران (ریال)

 حقوق پایه ماهیانه پرستار شبانه روزی کودک در تهران (ریال)

کودکیار  52.000.000 69.000.000
مادریار 50.000.000 67.000.000
نوزاد 55.000.000 73.000.000
نوزاد یا کودک 2 قلو 62.000.000 82.000.000
تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز کودکان (ریال)
انجام آشپزی و امور منزل 4.000.000 8.000.000
داشتن بیماری زمینه ای در کودک یا  نوزاد 6.000.000 8.000.000
خدمات مازاد همراه کودک یا نوزاد 6.000.000 8.000.000
آموزش به کودک | رسیدگی به امور درسی 6.000.000 8.000.000
حقوق پایه ماهیانه مرکز بر اساس میزان 8 ساعت کار در 5 روز هفته ( شنبه تا چهارشنبه ) می باشد.
در صورت افزایش یا کاهش روزهای کاری، به ازای هر روز به میزان 20 % حقوق پایه، به حقوق ماهیانه اضافه یا از آن کم خواهد شد.
در صورت نیاز به روزهای پنجشنبه به میزان 15 % حقوق پایه، به حقوق ماهیانه اضافه می شود.
به ازای هر ساعت افزایش یا کاهش در ساعات کاری روزانه، حقوق پایه ماهیانه به مبلغ 300 هزار تومان افزایش یا کاهش می یابد.
برای فایل های روزانه و با شروع کار خیلی زود مثلاً (6:30 صبح ) و یا بد مسیر بودن، حقوق ماهیانه 300 هزار تومان بالاتر اعلام می شود.
حقوق ماهیانه خدمت یک روز در هفته 40 درصد حقوق پایه مرکز، 2 روز در هفته 55 درصد، 3  روز در هفته 70 درصد، 4 روز در هفته 85 درصد و 5 روز در هفته 100 درصد حقوق پایه است.

توجه : تعرفه ها بنا به شرایط بروزرسانی خواهند شد.

در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با مرکز مهرپرور تماس بگیرید.

در صورت وجود شرایط اختصاصی در قیاس با شرایط مندرج در جدول، تعرفه ها متناسب با تفاوت شرایط، تغییر خواهد کرد.

جدول حقوق ماهانه پرستار و مراقب کودک و نوزاد در منزل تهران سال 1400

با توجه به افزایش نرخ خدمات پرستاری در سال 1401 جداول نرخ پرستار و مراقب کودک و نوزاد در منزل، در بخش قبل بروزرسانی شده اند و برای دستیابی به هزینه پرستار و مراقب کودک در منزل در سال 1400 با کسر 20 درصد تعرفه ها می توانید به حقوق پرستار و مراقب کودک در منزل سال 1400 نیز دسترسی داشته باشید.

چه شخصیت هایی پرستار کودک بهتری می شوند؟

برای انتخاب درست و صحیح نوع شغل برای هر فرد باید به عوامل مختلفی توجه کرد

 1.   علایق
 2.  ارزش ها
 3.  مهارت ها
 4.  شرایط جامعه
 5. شرایط خانوادگی
 6.  ویژگی های شخصیتی

از جمله مهم ترین این موارد ویژگی های شخصیتی می باشد ، شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.فراموش نکنید که همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل حضور دارند و نمی توان دقیقاً اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی می باشند که در حرفه مراقبت از کودک در منزل موفق تر ظاهر می شوند. اما تحقیقات ثابت کرده  که تیپ های شخصیتی ای که برای این حرفه معرفی می شوند، در بیشتر موارد در این شغل رضایت بیشتری داشته اند.

در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با مرکز مهرپرور تماس بگیرید و یا جهت دریافت مشاوره رایکان استخدام پرستار کودک در منزل پیام دهید.

دیدگاه در"پرستار کودک در منزل تهران : ویژگی پرستار کودک خوب (+ حقوق پرستار کودک در منزل تهران )"

 1. […] نوک قاشق بگذارید و به کودک ارائه کنید. همچنین مادر و یا پرستار کودک می‌تواند دست خود را بشوید و با انگشت خود غذا را در دهان […]

دیدگاه خود را بنویسید