مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

  • info@mehrparvar.com
  • 021-44442410
پرستار بچه | مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

پرستار بچه : ۹ مزیت استخدام پرستار بچه در خانه ( + تعرفه پرستار بچه در منزل سال ۱۳۹۹)

این روزها اکثر مادران شاغل با مشکل نگهداری از بچه مواجه هستند و بسیاری این وظیفه را به عهده پرستار بچه می گذارند. اما سوال اینجاست که داشتن پرستار بچه چه مزیت هایی دارد؟ داشتن پرستار در منزل به عنوان یک روش نگهداری از کودک همچون سایر روش های مراقبتی از کودکان فوائد و مضراتی دارد. در این مقاله از سایت مرکز پرستاری پارسیان مهرپرور به بررسی نکات مثبت و منفی داشتن پرستار بچه در منزل می پردازیم.

۹ مورد از مزایای استخدام پرستار بچه در منزل

پرستار بچه  به فردی گفته می شود که در حیطه کودک و نوزاد دانش و تجربه لازم را دارد و این فرد به درخواست خانواده ها  برای نگهداری و مراقبت از کودکشان استخدام می شود. پرستار بچه فردی قابل اعتماد است که می تواند تمام امور شخصی، تربیتی و تغذیه کودک را انجام دهد. اگر پرستار کودک خوب را فرزندتان استخدام کنید ، کودک از مزایای زیر بهره مند می شود.

۱ – دریافت خدمات مناسب کودک در منزل

از مهمترین دلائل والدین برای استخدام پرستار بچه در منزل دریافت خدمات بهتر مراقبتی برای کودک است. در صورت استخدام پرستار مناسب کودک در منزل همواره مراقبی مهربان در کنار کودک وجود خواهد داشت که می تواند محیطی امن، شاد و پویا برای کودک فراهم کند.

استخدام پرستار بچه در منزل |مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

۲- حضور کودک در خانه خودش

کودکان در تمامی تمایل دارند در محیط خانه خود باشند. این موضوع به دلیل تعلق خاط کودک به محیط خانه می باشد. بچه ها در مهد کودک ها احساس آرامش کمتری دارند. کودک در منزل خودش در زمان استراحت می تواند از تخت خواب خودش استفاده کند. کودک می تواند از غذایی که پرستار بچه آماده می کند استفاده کند. کودک در منزل خودش با اسباب بازی های خودش بازی می کند. این امکانات در محیط مهد کودک وجود ندارد. برای کودکان یک گروه سنی، یک برنامه‌ی خاص را مطابق نیازهایشان در نظر می‌گیرند. ممکن است برای همه‌ی کودکان مناسب نباشد.

۳- حضور پرستار بچه در موارد ضروری و کمک به والدین

برای  مادرانی که شاغل هستند و به دلیل بارش برف، بیماری کودک ، غیبت معلم ، آلودگی هوا کودک مدرسه نمی رود مادر مجبور نیست از محل کارش مرخصی بگیرد.

۴- برنامه های اختصاصی کودک با وجود پرستار بچه

کودک در زمان حضور پرستار بچه بازی های مورد علاقه خودش را دارد. می تواند در کلاس های فوق برنامه مورد علاقه اش شرکت کند. با حضور پرستار آموزش می تواند در کنار بازی اتفاق بیفتد.

۵- حضور کودک در محیط سالم و امن خانه

محیط مهد کودک به خاطر بالا بودن احتمال سرایت بیماری مناسب نیست. در صورت بیماری کودک والدین تصور می کنند به عفونت میکروبی دچار شده است. با وجود پرستار بچه ، کودک از ابتلا به بیماری ها ایمن می شود. نوزادان نسبت به کودکان سیستم ایمنی ضعیف تری دارند.  احتمال ابتلاء نوزادان به عفونت‌های ویروسی بیشتر است. بنابراین استخدام پرستار نوزاد اهمیت بیشتری دارد. یک پرستار در منزل با تجربه و دلسوز، دوستی بسیار خوب برای کودک در مواقع بیماری محسوب شود.

پرستار بچه در منزل | خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

۶- کودک به خارج از منزل رفت و آمد ندارد

رفت و آمد کودک به مهد برای والدین دشواری زیادی دارد. با وجود پرستار بچه کودک صبح ها زود بیدار نمی شود. آماده کردن بچه ها صبح زود دشوار است. صبحانه خوردن کودک به سختی انجام می شود. بعد از بازگشت کودک از مهد نیز رسیدگی لازم است کودک خسته و گرسته می شود. با حضور پرستار در منزل استرس‌های روزانه از بین می رود. برنامه غذایی و خواب کودک‌ به حالت عادی برمی گردد. محیط خانه، شرایط مطلوبی را برای رشد و پرورش کودک فراهم می کند.

۷- رشد اجتماعی طبیعی کودک با حضور پرستار بچه

از تفاوت های نگهداری بچه ها در مهد کودک و منزل نوع روابط اجتماعی است. پرستار بچه مناسب می تواند به طرق گوناگون به رشد اجتماعی کودک کمک کند. کودک می‌تواند با کودکان همسایه بازی کند، با بچه‌های دوستان یا خویشاوندان وقت بگذراند. کودک شما می‌تواند در کلاس ها یا پارک، دوستانی را مطابق میل خود پیدا کند. اما کودک شما در مهد کودک امکان دارد با هر کسی بدون توجه به  روحیاتش دوستی کند.

۸- صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و کودک

می توانید با پرستار بچه توافق کنید در انجام امور منزل به شما کمک کند. مادر می تواند آخر هفته‌ها، وقت آزادتری برای کودک خود داشته باشد. برای بردن کودک به کلاس هایش دیر به محل کار نمی‌رسید. می توانید از پرستار بچه بخواهید این امور را برعهده بگیرد.

پرستار برای بچه در خانه |مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

۹- همراهی پرستار بچه در مسافرت ها

در صورت اطمینان از پرستار می توانید از او بخواهید در تعطیلات شما را همراهی کند. همراهی پرستار بچه در سفر برای شما هزینه اضافه خواهد داشت. باعث می‌شود بتوانید ساعاتی را فارغ از کودکان در کنار همسرتان سپری کنید.

نکات منفی استخدام پرستار بچه در منزل

استخدام پرستار بچه ، همانند سایر روش‌های مراقبت از کودک در کنار مزایای زیادی که دارد ممکن است در برخی مواقع با معایبی همراه باشد که مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور بر اساس رسالت خود وظیفه می داند که برای کمک به تصمیم گیری درست والدین در ادامه مقاله این موضوع را مطرح کند. با ما همراه باشید

۱- روابط اجتماعی کمتر کودک

کودکانی که در محیط مهد کودک نگهداری میشوند فرصت دوست یابی بیشتری خواهند داشت.در صورتی که کودک شما در اطرافیانش و همسایگان ، کودک هم سن و سال خود نداشته باشد این امکان را از دست می دهد و پرستار کودک قادر نخواهد بود چنین امکانی را فراهم کند. آن‌ها با انجام کارهایی چون بردن فرزندتان به پارک یا ملحق شدن به گروه‌های بازی کودکان در بیرون از منزل و یا موارد مشابه، می توانند فرصت‌های اجتماعی را در اختیار کودک قرار دهند. البته خوشبختانه بسیاری از پرستاران کودک، از بیرون رفتن از منزل خوش‌شان می‌آید و در زمینه‌ی ایجاد روابط اجتماعی برای کودک، فعال و مسئولیت‌پذیر می باشند.

۲- دشواری تعویض پرستار کودک

اگر کودک شما در محیط مهد نگهداری می شود و زمانی برای مربی او مشغله ای پیش بیاید مدیر آن مجموعه بلافاصله و به آسانی یک مربی را جایگزین او می‌نماید. اما زمانی که پرستار بچه شما به هر دلیلی نتوانست برای مراقبت از کودک شما حاضر شود، باید به دنبال پرستاری جایگزین باشید که این کار دشوار می باشد. یا مجبور خواهید شد خودتان کارهای کودک را انجام دهید. در صورتی که شما از موسسه خدمات پرستاری کودک نیرو گرفته اید با چنین مسائلی روبرو نخواهید شد.

۳ -عدم امکان کنترل کیفیت کار پرستار

اصولاً در مراکزی نظیر مهدهای کودک پرستار یا مربی مهد مرتبا توسط همکاران و مدیران ارزیابی می‌شود، در حالی که پرستارانی که  در منزل انجام وظیفه می کنند  در بیشتر وقت‌ها طبق نظرات خود کار می کنند. در صورتی که پرستار بچه فردی متعهد به اصول حرفه‌ای نباشد، ممکن است کیفیت کار پرستار در نگهداری از کودک شما کاهش یابد. برای این‌که مطمئن شوید پرستار کیفیت کاری مورد انتظار شما را در مراقبت از فرزندتان دارد، باید در مواقع لازم برخوردی قاطع داشته و همواره برای مواجهه با مشکلات احتمالی آماده باشید ، می توانید برای اطمینان در منزل دوربین نصب کنید.

معایب استخدام پرستار بچه در منزل | خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

تعرفه پرستار بچه در منزل سال ۱۳۹۹

در صورت وجود شرایط اختصاصی در قیاس با شرایط مندرج در جدول، تعرفه ها متناسب با تفاوت شرایط، تغییر خواهد کرد.

نوع خدمات مورد نیاز بچه
 حقوق پایه ماهیانه پرستار روزانه بچه (ریال)
 حقوق پایه ماهیانه پرستار ۲۴ ساعته بچه یا پرستار شبانه روزی بچه (ریال)
کودکیار حدوداً ۲۱/۰۰۰/۰۰۰ حدوداً ۳۲/۰۰۰/۰۰۰
مادریار حدوداً ۲۰/۰۰۰/۰۰۰ حدوداً ۳۱/۰۰۰/۰۰۰
نوزاد حدوداً ۲۳/۰۰۰/۰۰۰ حدوداً ۳۵/۰۰۰/۰۰۰
نوزاد یا بچه ۲ قلو حدوداً ۲۶/۰۰۰/۰۰۰۰ حدوداً ۳۹/۰۰۰/۰۰۰
تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز بچه ها (ریال)
انجام آشپزی و امور منزل ۲/۰۰۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰/۰۰۰
داشتن بیماری زمینه ای در بچه
۲/۰۰۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰/۰۰۰
خدمات مازاد همراه بچه
۲/۰۰۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰/۰۰۰
آموزش به بچه | رسیدگی به امور درسی ۲/۰۰۰/۰۰۰ ۳/۰۰۰/۰۰۰
حقوق پایه ماهیانه مرکز بر اساس میزان ۸ ساعت کار در ۵ روز هفته ( شنبه تا چهارشنبه ) می باشد.
در صورت کاهش  روزهای کاری ، به ازای هر روز به میزان ۲۰ % حقوق پایه کاهش می یابد.
در صورت نیاز به روزهای پنجشنبه به میزان ۲۰۰ هزار تومان به حقوق پایه ماهیانه اضافه می شود.
به ازای هر ساعت افزایش یا کاهش در ساعات کاری روزانه ، حقوق پایه ماهیانه به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان افزایش یا کاهش می یابد.

توجه : تعرفه ها بنا به تغییر شرایط بروزرسانی خواهد شد.

خلاصه مطلب پرستار بچه

پرستار بچه مناسب یک فرشته نجات است ، برای روزهایی که توان مراقبت از کودک را به دلایل مختلف نداریم. همه ما می‌دانیم که دوران کودکی، یکی از حساس‌ترین دوران زندگی هر فردی است. بچه‌ها در این سنین نیازهای عاطفی و احساسی بسیاری دارند و مراقبت از ایشان نیازمند حوصله و تجربه و تخصص فراوان است. پیدا کردن پرستار کودک در منزل که به خوبی بتواند با بچه‌ها ارتباط برقرار کند و با نیازهای ایشان آشنا و قابل اطمینان باشد، کار دشواری است. مرکز پارسیان مهرپرور در این زمینه آماده ارائه خدمات پرستاری کودک در منزل است.

برای دریافت مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل و اطلاع از قیمت دقیق می توانید به کارشناسان مرکز مهرپرور پیام دهید.