مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

  • info@mehrparvar.com
  • 021-44442410
استخدام مراقب از سایت دیوار | مرکز پارسیان مهرپرور

استخدام پرستار از سایت دیوار : آیا همه آگهی های پرستاری دیوار قابل اعتماد است ؟

هشدار در مورد استخدام پرستار از سایت دیوار

محمد شریفی‌مقدم با اشاره به مراکز پرستاری فعال گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ مرکز پرستاری در منزل به صورت مُجاز در سطح کشور فعالیت می کنند که پروانه خود را از دانشگاه‌های علوم پزشکی اخذ کرده اند. مردم باید هنگام استخدام پرستار از سایت دیوار استناد به آگهی هایی کنند که از طریق مراکز مجاز درج شده اند و حتما تصویر مجوز مربوطه مرکز را نمایش می دهند.

 

از چه مراکزی باید اقدام به استخدام پرستار کزد؟

دبیرکل خانه پرستار گفت: مردم نباید به راحتی به آگهی‌های سایت های مختلف اعتماد کنند و باید هوشیار باشند. بهتر است افراد از طریق مراکز پرستاری اقدام به استخدام پرستار کودک و نوزاد ، پرستار سالمند و پرستار بیمار کنند.

 

توصیه ما به مردم این است که به راحتی به آگهی‌هایی که در سایت‌های مختلف درج می شود اعتماد نکنند و از طریق مراکز خدمات پرستاری مجاز برای فرزند یا پدر و مادر سالمندشان اقدام به استخدام پرستار، کمک بهیار، مراقب و…. کنند.

 

هنگام استخدام پرستار از سایت دیوار به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

 

ممکن است برخی از مراکز پرستاری در سایت‌ها یا روزنامه‌ها آگهی منتشر کنند که در این صورت مردم باید مجوزها را از این مراکز مطالبه کنند چرا که کلیه مراکز پرستاری موظف هستند مجوز علوم پزشکی خود را روی دیوار نصب کنند. وی با اشاره به پرستارانی که اقدام به درج آگهی می کنند،

 

عنوان کرد : در سایت دیوار دو نوع افراد ممکن است آگهی درج کنند.

 

  1. دسته اول کسانی هستند که پرستار نیستند و با نیت‌های سوء آگهی منتشر می کنند که تبعات ناشی از آن قطعا در مراجع قانونی قابل پیگیری است.
  2. دسته دوم کسانی هستند که پرستار هستند اما از این جهت که به‌صورت شخصی نمی‌توانند آگهی بدهند، اقدام آنها تخلف محسوب می‌شود.

 

هیچ پرستاری حق ندارد خارج از نظارت مرکز و به صورت شخصی به ارائه خدمات در منزل بپردازد چون این کار تخلف است و مجازات در پی دارد.

دیدگاه خود را بنویسید