مركز خدمات بالینی ، مراقبتی و آموزشی در منزل پارسیان مهرپرور تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

  • info@mehrparvar.com
  • 021-44442410

درمان عرق سوزشدن – مراقبت از کودک درمنزل

درمان عرق سوزشدن – مراقبت از کودک درمنزل

در این مقاله به بررسی درمان عرق سوزشدن – مراقبت از کودک درمنزل می پردازیم.
دلائل عرق سوز شدن
عرق سوزشدن نوعی اختلال پوستی است که به دلیل انسداد مجاری غدد عرق در اثر گرمای زیاد و طولانی مدت هوا و یا عرق کردن بیش از حد در کودکان یا بزرگسالان به وجود می آید.
مراقبت از کودک در منزل
پرستار کودک – عرق سوز شدن در کودک – عرق سوز شدن در سالمند – پرستار سالمند
توصیه هایی برای کسانی که زیاد عرق سوز می شوند.
۱- قسمتهایی که عرق سوز شده را آرام با آب وصابون شسته  تا هر گونه آلودگی و گردوخاک و عرق از سطح پوست پاک شود.  بعد  به حمام بروید و در وان یا لگن آب سرد  ودر آن آرد ذرت یا بلغور جوی دوسر بریزید ، وارد آن شده  وبعد از مدتی بدنتان را با حوله تمیز خشک کنید.
۲- می توانید برای کاهش التهاب و خارش نواحی عرق سوز شده در بدن نوزاد یا کودک ، از کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید. کرم را به آرامی روی پوست بمالید تا کاملا جذب پوست شود.

 

برای کاهش التهاب و خارش نواحی عرق سوز شده، سعی کنید هر چند ساعت یک بار، این کارها را انجام دهید.در ساعات اوج گرما ، تا جایی که امکان دارد ازبیرون بردن کودک و قرار گرفتن در او در معرض گرمای شدید خودداری کنید تا کمترعرق سوز شود.
۳- استفاده از میوه ها و سبزیجات خام و تازه  وهمچنین برنامه غذایی مناسب برای کودکان و یا بزرگسالانی که عرق سوز میشوند توصه میشود.
۴-بیشتر آب بخورید ، حداقل روزی ۸تا ۱۲لیوان آب و مایعات بخورید..
۵-استفاده از  ویتامین E ازطریق مواد غذایی باید بیشتر شود واگر از مکمل این ویتامین استفاده میکنید باید با دستور پزشک باشد.
۶-برای پیشگیری از عرق سوز شدن، از بودن در محیط های گرم دوری کنید و به جاهای دارای سایه و تهویه مناسب، بروید.و در ساعات اوج گرما از قرار گرفتن در معرض گرما ی شدید و نور خورشید خودداری کنید.
۷-از صابون هایی که پوست را خشک می کنند، برای تمیزکردن نواحی عرق سوز شده استفاده نکنید، زیرا عرق سوز آن مناطق را بدتر می کند.
۸-از پوشیدن لباس هایی از جنس نایلون یا پلاستیک، در آب و هوای گرم و یا هنگام ورزش  خودداری کنید، زیرا احتمال عرق سوز را افزایش می دهند .
۹- دوش گرفتن با آب سرد می تواند تا حدی ناراحتی ناشی از عرق سوز را کاهش دهد.
۱۰-از لباس های نخی و نازک در هوای گرم استفاده کنید تا هوا به خوبی در بدن جریان داشته باشد.
۱۱-پوست عرق سوز شده را باز نگه دارید و روی آن را کاملا نپوشانید تا هرچه زودتر بهبود یابد.
۱۲-از پوشیدن لباس های تنگ ، جدا خودداری کنید. لباسهای گشادبپوشید تا زودترمناطق عرق سوز شده خوب شود.
۱۳- از جمله مهمترین راه های پیشگیری ازعرق‌سوزشدن در فصل تابستان حمام کردن در صبح ها می باشد ، زیرا موجب باز‌شدن منافذ پوست و دیر بسته‌ شدن  آنها، و تعریق کمتر می‌شود.
۱۴-  از خاراندن مناطق عرق سوز شده را بپرهیزید ، زیرا خاراندن آنها سبب عفونت می شود و ممکن است پزشک، برای از بین بردن عفونت مجبور به تجویز آنتی بیوتیک شود.
۱۵-نعنا را دم کنید  و پارچه ای تمیز را با آن خیس کنید و روی نواحی عرق سوز شده قرار دهید. همچنین می توانید دم کرده نعناع را به طور مستقیم، روی پوست عرق سوز شده بریزید تا بیشتر تاثیر بگذارد.
 کلام آخر:
اگر در نواحی عرق سوز شده پوست، پس از گذشت چند روز و بعد ازانجام اقدامات گفته شده در این مقاله بهبودی حاصل نشد، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

http://mehrparvar.com/burning-sweat-in-a-baby-nursing-a-baby/

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید